Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním.

Postupy při aplikaci RacerDipu

Přidal MVS 03/12/2016 0 Komentáře

Obyčejné barvy (bez metalízy) základní ředicí poměr při RACER dipu je 1:1,5 (barva: ředidlo R03-01), při tomto poměru nic nezkazíte. Tento ředicí poměr je vhodný zejména při použití elektrických pistolí. Při použití vzduchových pistolí je vhodné ředicí poměr přizpůsobit velikosti trysky, dávkování a tlaku. Optimální velikost trysky při vzduchotechnice je 1.8mm.

Na co si dávat pozor

Pro ředění RACER dipu a Plasti Dipu používáme pouze originál ředidlo! Ostatní ředidla muzu degradovat barvu a změnit její vlastnosti. Často používanou náhradou je ředidlo S6001, které mě od každého výrobce jiné složení. Různé složení = Různé vlastnosti. Pokud přesto chcete při aplikaci používat ředidla S6001, otestujte účinky a vlastnosti naředěné barvy před samotnou aplikací. Pod bílou doporučujeme kvůli pozdějšímu snadnému odstranění jako podkladovou vrstvu používat RACER DIP ® Transparent lesklou. Je to hlavně z důvodu, že bílé pigmenty jsou náchilnejšie na chemické poškození. Transparent lesklá ™ neboť neobsahuje žádné příměsi tak je nejvíce odolná vůči chemickému poškození. Netřeba zapomínat na na kontaktní vrstvu! Po očištění a odmaštění povrchu je třeba jako první aplikovat kontaktní vrstvu, tj.. jemné poprášení povrchu.

Kontaktní vrstva Vám zajistí dobrou adhezi (přilnavost) a umožní Vám snadnější nanášení dalších vrstev.Další vrstvy se aplikují dokonale na mokro, přičemž právě kontaktní vrstva Vám zajistí to aby nevznikaly žádné stekance. Aplikace na mokro znamená, že na celém povrchu není žádné suché místo a vrstva je dokonale rozlitá na povrchu. (TIP: je vhodné zkontrolovat povrch se světlem a dívat se na povrch pod úhlem, nesmí být vidět žádné suché mapky nebo poprašky barvy).

Je podstatné dodržet dobu schnutí mezi jednotlivými aplikovanými vrstvami a to minimálně 20 minut (podle tloušťky jednotlivých vrstev i více). Při nedodržení této doby může dojít k tomu, že barva na autě bude schnout i několik dní. Je to způsobeno tím, že se ve vrstvách „uzavře“ velké množství ředidla. V zimě doporučujeme nadipovaný povrch minimálně jednou za dva týdny opláchnout čistou vodou. Po více než 40 dnech dochází ke ztrátě elasticity vrstvy dipu. Metalické barvy (stříbrná, chromová, frozen grey, přeleť, další co obsahují zrno) Při těchto barvách je vhodné pro pozdější snadnější odstranění aplikovat transparent lesklou, nebo jakýkoli jiný RACER DIP ® aby nedošlo k přímému kontaktu metalického dipu s podkladem.

Pokud aplikujeme metalický dip přímo na povrch tak po odstranění mohou zanechat zrno zachyceny v pórech povrchu, toto zrno je možné odstranit ve většině případů hadříkem namočeným v technickém benzinu, citrusovém odstraňovači (citrusovém oleji) nebo origin8l ředidle. Pro krásnější vzhled je vhodné aplikovat na metalický dip 1-3 vrstvy RACER DIP ® Transparent lesklé ™. Posloupnost vrstev při aplikaci metalických dipů: 1. kontaktní vrstva RACER DIP ® Transparent lesklé ™ 2. 1-3 vrstvy (podle objemu barvy ve vrstvě) RACER DIP ® Transparent lesklé ™ 3. 3-x vrstev metalického dipu 4. případně 1-3 vrstvy RACER DIP ® Transparent lesklé ™ RACER DIP ® CHAMELEON Při tomto typu barvy se jedná o dip vhodný pro finální úpravu povrchu. Dodá povrchu metalický, barevně se měnící efekt. Nejvhodnější je aplikovat RACER DIP ® CHAMELEON na 4-5 vydatných vrstev černého RACER dipu. Posloupnost vrstev při aplikaci metalických dipů: 1. kontaktní vrstva černé 2. 4-5 vydatných vrstev černého RACER dipu 3. 1-3 vrstvy RACER DIP ® CHAMELEONU RACER DIP ® Perleťový efekt ™ Perleťový efekt je nejvhodnější aplikovat na bílý dip. Vytváří efekt podobný povrchu perly. Posloupnost vrstev při aplikaci perleťového efektu: 1. kontaktní vrstva RACER DIP ® Transparent lesklé ™ 2. 1-3 vrstvy (podle objemu barvy ve vrstvě) RACER DIP ® Transparent lesklé ™ 3. 4-5 vrstvy vydatných vrstev RACER DIP ® Apli bílá ™ 4. 1-3 vrstvy (podle objemu barvy ve vrstvě) RACER DIP ® Perleťový efekt ™

Leave a Comment